TKB in English About ROK RODO

Szczegółowy program koncertów 56. Tygodnia Kultury Beskidzkiej


Program koncertów będzie uaktualniany na bieżąco.
Aktualizacja: 19 lipca 2019r. godz. 18.00



WISŁA

Amfiteatr im. Stanisława Hadyny

  • 27 lipca - sobota - g. 17.00
    KAPELA BOROWICZKA z Wisły
    MAŁA WISŁA z Wisły
    WISŁA z Wisły
    PILSKO z Żywca
    KYCZERA z Legnicy
    WILAMOWICE z Wilamowic
    ISTEBNA z Istebnej
    ABRAŠEVIĆ z Čačka - SERBIA

  • 28 lipca - niedziela - g. 17.30
    TKOCZE z Wisły
    SPOD KICEK z Mordarki
    WATRA z Czarnego Dunajca
    RYBARZOWICE z Rybarzowic
    BABIOGÓRZANIE-POLANA MAKOWSKA z Makowa Podhalańskiego
    KASZUBY z Kartuz
    KOLORY ZAKARPACIA z Użhorodu - UKRAINA

  • 29 lipca - poniedziałek - g. 17.30
    STEJIZBIANKI z Wisły
    MAGURZANIE z Łodygowic
    KIJOM WORCI z Pisarzowej
    BESTWINA z Bestwiny
    DOLINA NOWEGO SOŁOŃCA ze Złotnika
    ARDELEANA z Câmpia Turzii - RUMUNIA
    TEKIRDAĞ SÜLEYMANPAŞA z Tekirdağu - TURCJA

  • 30 lipca - wtorek - g. 17.30
    WAŃCY z Wisły
    AKADEMIJA EUROART ze Sztipu - MACEDONIA PÓŁNOCNA
    OLDRZYCHOWICE z Oldrzychowic
    WISŁA z Płocka
    CZANTORIA z Ustronia
    BESKID z Bielska-Białej
    LIPNICZANIE z Lipnicy Wielkiej
    Gość TKB: TEKLA KLEBETNICA


    30. MIĘDZYNARODOWE SPOTKANIA FOLKLORYSTYCZNE
    Transmisja internetowa na stronach www.tkb.art.pl i
    www.facebook.com/TydzienKulturyBeskidzkiej.

    31 lipca - 3 sierpnia

  • 31 lipca - środa - g. 18.00
    JUROŠÍK z Michalovic - SŁOWACJA
    ARDELEANA z Câmpia Turzii - RUMUNIA
    RZESZOWIACY z Mielca
    ABRAŠEVIĆ z Čačka - SERBIA
    TEKIRDAĞ SÜLEYMANPAŞA z Tekirdağu - TURCJA
    Gość MSF: "Duch gór" - TREBUNIE-TUTKI & QUINTET URMULI

  • 1 sierpnia - czwartek - g. 18.00
    NÁDASDY z Budapesztu - WĘGRY
    ANDRYCHÓW z Andrychowa
    JASEN z Šaptinovci - CHORWACJA
    KOLORY ZAKARPACIA z Użhorodu - UKRAINA
    DANZARES z Santiago - CHILE
    ANSAMBLI SADI HALILI z Librazhdu - ALBANIA

  • 2 sierpnia - piątek - g. 18.00
    PRÁCHEŇÁK ze Strakonic - CZECHY
    MYSTKOWIANIE z Mystkowa
    AKADEMIJA EUROART ze Sztipu - MACEDONIA PÓŁNOCNA
    MUTINS z Longueuil - KANADA
    ARSIANI z Batumi - GRUZJA


  • 3 sierpnia - sobota - g. 18.00
    koncert finałowy 30. Międzynarodowych Spotkań Folklorystycznych, występy zespołów uczestniczących, ogłoszenie wyników i wręczenie nagród


  • 4 sierpnia - niedziela - g. 17.00
    RÓWNICA z Ustronia
    JAWORZE z Jaworza
    BRENNA z Brennej
    JASEN z Šaptinovci - CHORWACJA
    MUTINS z Longueuil - KANADA
    WISŁA PLUS z Wisły

  • Korowody zespołów - 27 lipca - sobota - g. 15.30 i 3 sierpnia - sobota - g. 11.00 (korowód MSF)
    ul. Olimpijska, ul. 1 Maja, pl. Bogumiła Hoffa

  • Koncerty polskich i zagranicznych kapel i grup śpiewaczych - 28 lipca - 2 sierpnia i 4 sierpnia g. 11.00 estrada na pl. Bogumiła Hoffa




    SZCZYRK

    amfiteatr Skalite

  • 27 lipca - sobota - g. 17.00
    MŁODY ONDRASZEK ze Szczyrku
    KOZIANIE z Kóz
    REGLE z Poronina
    MUTINS z Longueuil - KANADA
    WATRA z Czarnego Dunajca

  • 28 lipca - niedziela - g. 17.00
    KONIAKÓW z Koniakowa
    BIEROWIANIE z Bier
    PORĘBIANIE z Poręby Spytkowskiej
    PILSKO z Żywca
    ARDELEANA z Câmpia Turzii - RUMUNIA

  • 29 lipca - poniedziałek - g. 18.00
    SKALNIK z Kamionki Wielkiej
    OLDRZYCHOWICE z Oldrzychowic
    KASZUBY z Kartuz
    ECHO JAWORZA z Ptaszkowej
    ARSIANI z Batumi - GRUZJA

  • 30 lipca - wtorek - g. 18.00
    DOLINA POPRADU z Piwnicznej-Zdroju
    KOLORY ZAKARPACIA z Użhorodu - UKRAINA
    ANSAMBLI SADI HALILI z Librazhdu - ALBANIA
    LIMANOWIANIE z Limanowej
    DOLANIE z Gilowic

  • 31 lipca - środa - g. 18.00
    ŚWARNI ŁOJCE z Sadku-Kostrzy
    ROŻNOWSKA DOLINA z Rożnowa
    JASEN z Šaptinovci - CHORWACJA
    ZIEMIA ŻYWIECKA z Żywca
    PRÁCHEŇÁK ze Strakonic - CZECHY

  • 1 sierpnia - czwartek - g. 18.00
    ZIEMIA BESKIDZKA i MAŁA ZIEMIA BESKIDZKA z Mesznej
    MYSTKOWIANIE z Mystkowa
    AKADEMIJA EUROART ze Sztipu - MACEDONIA PÓŁNOCNA
    KOTLINA z Osieka
    JAROSŁAWIAKI z Jarosławia
    Gość TKB: Quintet Urmuli

  • 2 sierpnia - piątek - g. 18.00
    ZPiT INA z Goleniowa
    BRENNA z Brennej
    WISŁA z Płocka
    JUROŠÍK z Michalovic - SŁOWACJA
    RZESZOWIACY z Mielca
    DANZARES z Santiago - CHILE

  • 3 sierpnia - sobota - g. 17.00
    ABRAŠEVIĆ z Čačka - SERBIA
    TEKIRDAĞ SÜLEYMANPAŞA z Tekirdağu - TURCJA
    NÁDASDY z Budapesztu - WĘGRY
    KLIMCZOK ze Szczyrku
    HULAJNIKI z Milówki
    ZPiT ZIEMI CIESZYŃSKIEJ z Cieszyna

  • 4 sierpnia - niedziela - g. 17.00
    SIEMIANOWICE z Siemianowic Śląskich
    SPOD KIKULI z Lalik
    KOTARZANIE z Brennej
    RYBARZOWICE z Rybarzowic
    ONDRASZEK ze Szczyrku
    ARDELEANA z Câmpia Turzii - RUMUNIA

  • korowód zespołów - 28 lipca - niedziela - g. 15.00 - skrzyżowanie ul. Górskiej i Beskidzkiej, Amfiteatr Skalite
  • koncerty kapel polskich i zagranicznych - codziennie g. 11.00, estrada na placu świętego Jakuba




    ŻYWIEC

    amfiteatr Pod Grojcem

    50. FESTIWAL FOLKLORU GÓRALI POLSKICH
    Transmisja internetowa na stronach www.tkb.art.pl i
    www.facebook.com/TydzienKulturyBeskidzkiej.

    26-30 lipca

  • 26 lipca - piątek - g. 18.00
    "Karpacka dusza" - koncert jubileuszowy FFGP

  • 27 lipca - sobota - g. 17.00
    LAJKONK z Sydney (poza konkursem)
    GÓRALE ŁĄCCY z Łącka
    OLDRZYCHOWICE z Oldrzychowic
    SPOD KICEK z Mordarki
    ZR IM. KLIMKA BACHLEDY z Zakopanego
    BABIOGÓRZANIE-POLANA MAKOWSKA z Makowa Podhalańskiego
    DOLINA NOWEGO SOŁOŃCA ze Złotnika
    AKADEMIJA EUROART ze Sztipu - MACEDONIA PÓŁNOCNA (poza konkursem)
    ŻYWIECKIE SUWAKOWANIE - galowy koncert orkiestry festiwalowej 14. Spotkań Puzonowych

  • 28 lipca - niedziela - g. 17.00
    REGLE z Poronina
    CIEŚLICA z Zawoi
    ECHO JAWORZA z Ptaszkowej
    WIERCHY z Milówki
    PRZYSZOWIANIE z Przyszowej
    KYCZERA z Legnicy
    SKALNIK z Kamionki Wielkiej
    ABRAŠEVIĆ z Čačka - SERBIA (poza konkursem)

  • 29 lipca - poniedziałek - g. 17.00
    SŁOPNICZANIE ze Słopnic
    ŚWARNI z Nowego Targu
    LIPNICZANIE z Lipnicy Wielkiej
    ISTEBNA z Istebnej
    LIMANOWIANIE z Limanowej
    DOLINA POPRADU z Piwnicznej-Zdroju
    NAWOJOWIACY z Nawojowej
    NÁDASDY z Budapesztu - WĘGRY (poza konkursem)

  • 30 lipca - wtorek - g. 17.00
    KIJOM WORCI z Pisarzowej
    KIYRPECKI z Łącka
    SŁOPNICKI ZBYRCOK ze Słopnic
    MYSTKOWIANIE z Mystkowa
    KONIAKÓW z Koniakowa
    ROŻNOWSKA DOLINA z Rożnowa
    ŚWARNI ŁOJCE z Sadku-Kostrzy
    MUTINS z Longueuil - KANADA (poza konkursem)
    Gość TKB: QUINTET URMULI


  • 31 lipca - środa - g. 18.00
    KASZUBY z Kartuz
    KOLORY ZAKARPACIA z Użhorodu - UKRAINA
    JAROSŁAWIAKI z Jarosławia
    DANZARES z Santiago - CHILE

  • 1 sierpnia - czwartek - g. 18.00
    SKALNI z Krakowa
    WISŁA z Płocka
    PRÁCHEŇÁK ze Strakonic - CZECHY
    GROJCOWIANIE z Wieprza
    TEKIRDAĞ SÜLEYMANPAŞA z Tekirdağu - TURCJA

  • 2 sierpnia - piątek - g. 18.00
    KĘTY z Kęt
    SIEMIANOWICE z Siemianowic Śląskich
    ARDELEANA z Câmpia Turzii - RUMUNIA
    ZIEMIA ŻYWIECKA z Żywca
    NÁDASDY z Budapesztu - WĘGRY
    Gość TKB: zespół DUKAT

  • 3 sierpnia - sobota - g. 18.00
    JUROŠÍK z Michalovic - SŁOWACJA
    ANSAMBLI SADI HALILI z Librazhdu - ALBANIA
    MARKOWIANIE z Markowej
    PILSKO z Żywca

  • 4 sierpnia - niedziela - g. 18.00
    koncert laureatów 50. Festiwalu Folkloru Górali Polskich, ogłoszenie wyników, wręczenie nagród, występy laureatów
    TEKIRDAĞ SÜLEYMANPAŞA z Tekirdağu - TURCJA
    ARSIANI z Batumi - GRUZJA


  • konkursowe koncerty góralskich kapel, grup śpiewaczych i solistów FFGP
    27-30 lipca g. 10.00, estrada na Rynku
  • Targi Sztuki Ludowej - 26 lipca - 4 sierpnia g. 10.00-15.00, Rynek
  • korowód zespołów - 2 sierpnia - piątek - g. 11.00 - ul. T. Kościuszki, Rynek
  • Koncerty kapel polskich i zagranicznych - 31 lipca - 1 sierpnia i 3-4 sierpnia g. 10.00, estrada na Rynku




    MAKÓW PODHALAŃSKI

    estrada Makowianka

  • 27 lipca - sobota - g. 17.00
    HULAJNIKI z Milówki
    KOTARZANIE z Brennej
    RYBARZOWICE z Rybarzowic
    SPOD KIKULI z Lalik
    KOLORY ZAKARPACIA z Użhorodu - UKRAINA
    ANSAMBLI SADI HALILI z Librazhdu - ALBANIA

  • 28 lipca - niedziela - g. 17.00
    BESTWINA z Bestwiny
    GÓRALE ŁĄCCY z Łącka
    ŚWARNI z Nowego Targu
    KĘTY z Kęt
    GROJCOWIANIE z Wieprza
    JASEN z Šaptinovci - CHORWACJA

  • 29 lipca - poniedziałek - g. 18.00
    SŁOPNICKI ZBYRCOK ze Słopnic
    MAŁE KĘTY z Kęt
    PORĘBIANIE z Poręby Spytkowskiej
    ABRAŠEVIĆ z Čačka - SERBIA

  • 30 lipca - wtorek - g. 18.00
    ECHO JAWORZA z Ptaszkowej
    ARSIANI z Batumi - GRUZJA
    BIEROWIANIE z Bier
    MAGURZANIE z Łodygowic
    KASZUBY z Kartuz

  • 31 lipca - środa - g. 18.00
    LIPNICZANIE z Lipnicy Wielkiej
    SKALNI z Krakowa
    WIERCHY z Milówki
    MYSTKOWIANIE z Mystkowa
    NÁDASDY z Budapesztu - WĘGRY

  • 1 sierpnia - czwartek - g. 18.00
    KOZIANIE z Kóz
    MARKOWIANIE z Markowej
    JASIENICZANKA z Jasienicy
    DOLANIE z Gilowic
    JUROŠÍK z Michalovic - SŁOWACJA

  • 2 sierpnia - piątek - g. 18.00
    RÓWNICA z Ustronia
    JAROSŁAWIAKI z Jarosławia
    ZIEMIA BESKIDZKA z Mesznej
    TEKIRDAĞ SÜLEYMANPAŞA z Tekirdağu - TURCJA
    Gość TKB: QUINTET URMULI

  • 3 sierpnia - sobota - g. 17.00
    DANZARES z Santiago - CHILE
    DUDOSKI z Międzyrzecza Górnego
    ZBYRCOK z Juszczyna
    LIPOWIANIE z Lipowej
    WISŁA z Płocka
    ŻYWCZANIE z Żywca

  • 4 sierpnia - niedziela - g. 17.00
    RZESZOWIACY z Mielca
    BOJSZOWIANIE z Bojszów
    BESKID z Bielska-Białej
    PRÁCHEŇÁK ze Strakonic - CZECHY
    AKADEMIJA EUROART ze Sztipu - MACEDONIA PÓŁNOCNA
    BABIOGÓRZANIE-POLANA MAKOWSKA z Makowa Podhalańskiego

  • Kiermasz Twórczości Ludowej - poniedziałek - piątek g. 18.00-21.00, soboty i niedziele g. 17.00-21.00
    obok Estrady Makowianka




    OŚWIĘCIM

    estrada obok Oświęcimskiego Centrum Kultury

  • 27 lipca - sobota - g. 18.00
    ŚWARNI z Nowego Targu
    ŻYWCZANIE z Żywca
    BRENNA z Brennej
    JASEN z Šaptinovci - CHORWACJA
    NÁDASDY z Budapesztu - WĘGRY

  • 28 lipca - niedziela - g. 18.00
    DOLANIE z Gilowic
    KOTARZANIE z Brennej
    SPOD KIKULI z Lalik
    OLDRZYCHOWICE z Oldrzychowic
    TEKIRDAĞ SÜLEYMANPAŞA z Tekirdağu - TURCJA

  • 29 lipca - poniedziałek - g. 18.00
    PRZYSZOWIANIE z Przyszowej
    KYCZERA z Legnicy
    MUTINS z Longueuil - KANADA
    AKADEMIJA EUROART ze Sztipu - MACEDONIA PÓŁNOCNA

  • 30 lipca - wtorek - g. 18.00
    DANZARES z Santiago - CHILE
    NAWOJOWIACY z Nawojowej
    PORĘBIANIE z Poręby Spytkowskiej
    KOTLINA z Osieka

  • 31 lipca - środa - g. 18.00
    LIMANOWIANIE z Limanowej
    ANSAMBLI SADI HALILI z Librazhdu - ALBANIA
    WISŁA z Płocka
    ARSIANI z Batumi - GRUZJA

  • 1 sierpnia - czwartek - g. 18.00
    RZESZOWIACY z Mielca
    JAWORZE z Jaworza
    BESKID z Bielska-Białej
    ARDELEANA z Câmpia Turzii - RUMUNIA

  • 2 sierpnia - piątek - g. 18.00
    KOLORY ZAKARPACIA z Użhorodu - UKRAINA
    LIPOWIANIE z Lipowej
    MARKOWIANIE z Markowej
    ABRAŠEVIĆ z Čačka - SERBIA
    HAJDUKI z Oświęcimia

  • 3 sierpnia - sobota - g. 18.00
    FOLKOWE KLIMATY:
    QUINTET URMULI
    AGATA SIEMASZKO z zespołem
    FUTURE FOLK

  • 4 sierpnia - niedziela - g. 18.00
    ZPiT ZIEMI CIESZYŃSKIEJ z Cieszyna
    DOLINA DUNAJCA z Nowego Sącza
    ZIEMIA RAJCZAŃSKA z Rajczy
    JUROŠÍK z Michalovic - SŁOWACJA
    DANZARES z Santiago - CHILE




    UJSOŁY

    41. Wawrzyńcowe Hudy
    estrada w Ujsołach

  • 3 sierpnia - sobota - g. 16.00
    MUTINS z Longueuil - KANADA
    KOLORY ZAKARPACIA z Użhorodu - UKRAINA
    ZIEMIA RAJCZAŃSKA z Rajczy
    SIEMIANOWICE z Siemianowic
    MŁODE JUHASY z Ujsół
    NOVÁ BYSTRICA z Nowej Bystrzycy - SŁOWACJA
    podpalenie Wawrzyńcowej Hudy
    KAPELA POLANDIA z Istebnej
    zabawa taneczna

  • 4 sierpnia - niedziela - g. 16.00
    WISŁA Z PŁOCKA
    ANSAMBLI SADI HALILI Z LIBRAZHDU - ALBANIA
    GROJCOWIANIE Z WIEPRZA
    ABRAŠEVIĆ Z ČAČKA - SERBIA
    festyn pod chmurką


    IMPREZY TOWARZYSZĄCE
  • 3 sierpnia
    g. 10.00-14.00 pokaz budowania Wawrzyńcowej Hudy
    g. 14.00-16.00 warsztaty wikliniarskie i koronkarskie
  • 4 sierpnia
    g. 14.00-16.00 warsztaty bibułkarskie
  • 3-4 sierpnia
    kiermasz rękodzieła





    JABŁONKÓW

    72. GOROLSKI ŚWIĘTO
    Zaolzie - Czechy

    2-4 sierpnia

  • 2 sierpnia - piątek - Lasek Miejski
    "Nie jyny z naszi dzichty" - przegląd instrumentalistów, zespołów, kapel, śpiewaków oraz gawędziarzy
  • g. 17.00 inauguracja festiwalu
    TROMBITAŠI ŠTEFANIKOVCI z Nimnicy - Słowacja
    "Pójcze haw gazdowie"
    MAŁO KAPELA GOROLSKO z Jabłonkowa, Małgorzata Szotkowska, Martin Benek, ROZMARYNEK z Jabłonkowa, duet Tomasza Grycza i Jana Stopy, HUDECKA MUZIKA ZUŠ BOHUMIN z Bohumina - Czechy, Łukasz Juroszek, MAKOWSCY MUZYKANCI z Makowa Podhalańskiego, TURNIČKA z Liptovskiej Teplički - Słowacja
  • g. 18.25 "Był tu jedyn gajdosziczek"
    TROMBITAŠI ŠTEFANIKOVCI z Nimnicy - SŁOWACJA, KAPELA JUZYNA z Zawoi, Petr Sovjak, MAJDAN LITMANOVA - Słowacja, BYSTRINA z Bańskiej Bystrzycy - SŁOWACJA, MUZYKA ORAWSKA ARVA - Polska, HUNGARIAN FOLK EMBASSY - Węgry, JASEN z Šaptinovci - CHORWACJA

  • g. 22.00 "Muzykula" - góralskie muzykowanie przy watrze

  • 3 sierpnia - sobota - Lasek Miejski
  • g. 15.00 przegląd kapel, zespołów oraz gawędziarzy
    MAŁA ZIEMIA SUSKA z Suchej Beskidzkiej, Jan Szkawran, MAŁA ISTEBNA z Istebnej, Natalia Sikora, TURNIČKA z Liptovskiej Teplički, HUNGARIAN FOLK EMBASSY - Węgry
    "Kiela tańców znosz, tela razy żeś je człowiekym“
    GOROLE z Mostow k. Jabłonkowa, MŁODE OLDRZYCHOWICE z Oldrzychowic, BŁĘDOWICE z Hawierzowa-Błędowic, ARSIANI z Batumi - GRUZJA, BYSTRINA z Bańskiej Bystrzycy - SŁOWACJA

  • g. 20.00 "Karnawał gorolski" - zabawa taneczna (PSIO CREW, DJ TANDEM M&M)

  • 4 sierpnia - niedziela - Rynek i Lasek Miejski
  • g. 10.00 "Grani na Rynku"
  • g. 10.30 nabożeństwo ekumeniczne - kościół pw. Bożego Ciała
  • g. 12.00 korowód zespołów oraz wozów alegorycznych (Rynek - Lasek Miejski)
  • g. 13.00 inauguracja, powitanie gości
    GOROL z Jabłonkowa, MELODIA z Nawsia, TROMBITAŠI ŠTEFANIKOVCI z Nimnicy - SŁOWACJA, Izabela Drong, ZIEMIA ŻYWIECKA z Żywca, Lena Mrozek
    "Jabłonkowianie jabłónkowianowi czyli jubileusz Adama Sikory“
    LIPKA, NOWINA, ROZMARYNEK, ZAOLZI, oraz ZAOLZIOCZEK z Jabłonkowa
    Zuzanna Haratyk, NADASDY z Budapesztu - WĘGRY, BYSTRZYCA i ŁĄCZKA z Bystrzycy, SEDMIKVITEK z Frenštatu pod Radhoštěm - Czechy, ZBYRCOK z Juszczyna, KOLORY ZAKARPACIA z Użhorodu - UKRAINA, BYSTRINA z Bańskiej Bystrzycy - SŁOWACJA
  • g. 20.00 "Karnawał gorolski" - zabawa taneczna (DR. ONG)







    ISTEBNA

    25. Festyn Istebniański
    estrada Pod Skocznią


  • 27 lipca - sobota - g. 18.00
    KONIAKÓW z Koniakowa
    TEKIRDAĞ SÜLEYMANPAŞA z Tekirdağu - TURCJA
    ARDELEANA z Câmpia Turzii - RUMUNIA

  • 28 lipca - niedziela - g. 16.00
    ISTEBNA z Istebnej
    DOLINA NOWEGO SOŁOŃCA ze Złotnika
    ANSAMBLI SADI HALILI z Librazhdu - ALBANIA
    NÁDASDY z Budapesztu - WĘGRY

  • korowód zespołów - 28 lipca - niedziela - g. 15.30 - Istebna Tartak, Estrada Pod Skocznią








  • DHTML JavaScript Menu By Milonic.com