Tydzień Kultury Beskidzkiej zagościł w radiowej Dwójce

Tydzień Kultury Beskidzkiej zagościł w radiowej Dwójce

W warszawskim studiu radiowej Dwójki im. Władysława Szpilmana odbyła się audycja zapowiadająca 63. Tydzień Kultury Beskidzkiej.

Podczas programu przedstawicielki Komitetu Organizacyjnego z ROK z dyrektor Anetą Legierską-Bujok, dyrektor programową Magdaleną Koim i Sabina Słowiak-Wandzel oraz dyrektor Sabiną Bugaj reprezentująca estradę Miasta Szczyrk, przybliżyły zarys tegorocznego programu oraz historię samego festiwalu, specyfikę konkursów organizowanych w ramach TKB (35. MSF i 57. FFGP), a także pomysły na przyszłość. Rozmowy przybliżyły również ideę ochrony dziedzictwa kulturowego Górali Polskich w całych Karpatach.

Integralną część programu stanowiły występy muzyczne na żywo górali śląskich, żywieckich i babiogórskich. Tradycyjny śpiew oraz bogate beskidzkie instrumentarium, obejmujące m.in. dudy, heligonki, skrzypce i instrumenty pasterskie, zaprezentowali nasi artyści:

▪️ Maksymilian Czerwiński oraz Anna Kurowska ze Szczyrku (Regionalny Zespół Pieśni i Tańca „Ondraszek”),

▪️ Andrzej Maciejowski z Żywca,

▪️ Męska Grupa Śpiewacza „Tkocze” z Wisły (Michał Szarzec, Jan Szarzec i Jan Szarzec),

▪️Tadeusz Papierzyński z Istebnej (Zespół Regionalny „Istebna”),

▪️ Anna Kowalska-Wicherek oraz Aleksander Nowak z Makowa Podhalańskiego (Zespół Regionalny „Babiogórzanie-Polana Makowska”).

Audycja w Programie 2 Polskiego Radia przybliżyła słuchaczom różnorodność regionalnej kultury i stanowiła oficjalną zapowiedź nadchodzącego festiwalu.

link do audycji: https://www.youtube.com/watch?v=l7jD3dfkZlU

Bardzo dziękujemy za możliwość zorganizowania konferencji i audycji dyrektorowi Piotrowi Kędziorkowi wraz zespołem Programu 2 Polskiego Radia i redaktor Magdaleną Tejchma, a estradom za zaangażowanie w organizację wyjazdu i wydarzenia.

Otwórz się na folklor i dołącz do nas w dniach 23 lipca – 2 sierpnia!

Udostępnij!