Gaude Cantem zakończony

Gaude Cantem zakończony

Od 13 do 16 października b.r. w Bielsku-Białej oraz w Bystrej, Kozach i Jasienicy odbywał się już po raz siedemnasty, Międzynarodowy Festiwal Chórów im. Kazimierza Fobera organizowany jak zwykle przez Polski Związek Chórów i Orkiestr i Regionalny Ośrodek Kultury w Bielsku-Białej.  

W tegorocznym konkursie wystąpiło 10 chórów z tego 7 polskich i 3 z Republiki Czeskiej. Najwięcej nagród pochwał i wyróżnień otrzymał Chór Kameralny „Dysonans” z Poznania oraz Chór „Lucky Voice Band” z Pragi.  Ufundowana w tym roku po raz pierwszy nagroda Regionalnego Ośrodka Kultury powędrowała do Głubczyc,  do chóru Angelus Cantat.

Serdecznie gratulujemy.

Bardzo dziękujemy za Polskiemu Związkowi Chórów i Orkiestr za jak zwykle bardzo dobrą współpracę przy organizacji Festiwalu,  a jego prezesowi,  Krzysztofowi Przemykowi, życzymy dobrego zdrowia, abyśmy mogli dalej razem z takim sukcesem, organizować kolejne edycje.

Protokół jury z tegorocznego Festiwalu odnajdziemy na FB pod adresem: www.facebook.com/photo?fbid=416062640711915&set=pcb.416049944046518,  a u nas, serwis fotograficzny z Festiwalu wykonany przez pracownika ROK, Szymona Karpińskiego.  

Udostępnij!