Konkurs redakcji kwartalnika „Relacje–Interpretacje” Co nie do pomyślenia – jest do pomyślenia

Konkurs redakcji kwartalnika „Relacje–Interpretacje” Co nie do pomyślenia – jest do pomyślenia

Redakcja „Relacji–Interpretacji” serdecznie zaprasza czytelników do wzięcia udziału w konkursie na wyklejankę inspirowaną twórczością i osobą Wisławy Szymborskiej z okazji setnej rocznicy urodzin noblistki i w ramach obchodów Roku Szymborskiej.

Wisława Szymborska urodziła się 2 lipca 1923 roku w Kórniku w Wielkopolsce. Jest autorką trzynastu tomików poetyckich, laureatką literackiej Nagrody Nobla, damą Orderu Białego. Jej wiersze przetłumaczono na ponad czterdzieści języków. Poetka przez lata skrzętnie zbierała wycinki z gazet, tworząc dla bliskich kolaże, nazywane przez nią wyklejankami. Były to niepozbawione dowcipu, starannie przemyślane kompozycje obrazów i słów, najczęściej w formie pocztówek. W pracach noblistki można dopatrzyć się prototypu dzisiejszych memów.

Konkurs Co nie do pomyślenia – jest do pomyślenia trwa od 1 września do 20 października 2023 roku. Główne cele to: upamiętninie stulecia urodzin Wisławy Szymborskiej, popularyzowanie wiedzy o życiu i twórczości poetki, zaktywizowanie czytelników „Relacji–Interpretacji” do pracy twórczej i współtworzenia kwartalnika, rozwijanie wyobraźni, twórczych pasji i zdolności, odkrywanie i promowanie talentów. W konkursie mogą wziąć udział osoby od 14 roku życia. Tematem jest wyklejanka inspirowana wybranym wierszem bądź postacią Wisławy Szymborskiej. Praca ma być wykonana ręcznie metodą tradycyjną (z różnych materiałów i tworzyw – np. gazet, taknin, fotografii, naklejanych na płótno lub papier i łączonych z tradycyjnymi technikami plastycznymi jak farba olejna, akrylowa, gwasz) i musi w sposób czytelny nawiązywać do tematyki konkursu.

Regulamin konkursu i karta zgłoszenia dostępne są na stronie internetowej www.rok.bielsko.pl oraz w siedzibie Regionalnego Ośrodka Kultury w Bielsku-Białej. Informacji o konkursie udziela redaktor naczelna kwartalnika „Relacje–Interpretacje” Agnieszka Miklar (telefon 507 482 634, e-mail a.miklar@rok.bielsko.pl).

Udostępnij!