Już jutro na antenie radiowej Dwójki 63. TKB. Zapraszamy do słuchania Magazynu „Źródła” oraz śledzenia transmisji wideo!
Już jutro, 18 czerwca o godz. 12.00 na antenie Programu 2 Polskiego Radia w audycji „Źródła” odbędzie się konferencja na żywo 63. Tygodnia Kultury Beskidzkiej – jednego z największych i najstarszych festiwali folklorystycznych w Polsce.
Podczas audycji organizatorzy opowiedzą o nadchodzącej edycji wydarzenia, które od lat gromadzi miłośników muzyki tradycyjnej, śpiewu, tańca oraz kultury ludowej. Słuchacze poznają zarys programu festiwalu, jego najważniejsze atrakcje oraz ideę przyświecającą wydarzeniu, które od ponad sześciu dekad promuje i chroni dziedzictwo kulturowe Górali Polskich oraz innych grup etnograficznych naszego kraju.
Nie zabraknie również muzycznych akcentów. Na antenie zabrzmią dźwięki tradycyjnej muzyki Górali Żywieckich, Śląskich i Babiogórskich, stanowiące żywe świadectwo bogactwa i różnorodności regionalnej kultury. Poza tradycyjnym góralskim śpiewem, w żeńskim i męskim wydaniu, usłyszymy bogate beskidzkie instrumentarium, m.in.: dudy, skrzypce, heligonki, oraz tradycyjne instrumenty pasterskie, takie jak: trombita, róg, piszczałka, okaryna czy drumla.
63. Tydzień Kultury Beskidzkiej odbędzie się w dniach 25 lipca – 2 sierpnia 2026 roku. Festiwal zaprasza na 9 niezapomnianych dni w 9 pięknych, beskidzkich miejscowości – do Wisły, Szczyrku, Żywca, Makowa Podhalańskiego, Oświęcimia, Ujsół, Jabłonkowa (Republika Czeska), Istebnej oraz Bielska-Białej. W programie znajdą się koncerty z udziałem prawie 100 zespołów z Polski i całego świata oraz cała gama wydarzeń towarzyszących. Na estradach TKB zobaczymy w tym roku około 4000 tancerzy, muzyków, śpiewaków, twórców ludowych, rzemieślników i rękodzielników!
Zapraszamy wszystkich miłośników folkloru do wysłuchania audycji i wspólnego odliczania do jednego z najważniejszych świąt kultury tradycyjnej w Polsce.
Magazyn „Źródła”
📅 18 czerwca 2026 r.
🕛 godz. 12.00
📻 Program 2 Polskiego Radia
Otwórz się na folklor! Otwórz się na TKB!
Do usłyszenia w radiowej Dwójce i do zobaczenia na 63. Tygodniu Kultury Beskidzkiej.
