“Życie górali dawniej i dziś” – konkurs plastyczny

“Życie górali dawniej i dziś” – konkurs plastyczny

[edit 2] W związku z dużą liczbą zapytań informujemy, że wyniki Konkursu plastycznego “Życie górali dawniej i dziś” zostaną ogłoszone podczas wernisażu wystawy pokonkursowej, który planujemy na 30 lipca.

[edit 1] Nabór prac na Konkurs plastyczny “Życie górali dawniej i dziś” zostaje przedłużony do 31 maja 2021 r. Tę informację kierujemy szczególnie do uczniów i nauczycieli szkół, które w najbliższym czasie zostaną z powrotem otwarte. Czekamy na wasze prace!

Sejmik Województwa Śląskiego w Katowicach uchwalił rok 2021 Rokiem Górali w Województwie Śląskim. Konkurs plastyczny, organizowany pod patronatem Związku Podhalan – Oddział Górali Żywieckich w Milówce oraz Związku Podhalan – Oddział Górali Śląskich w Brennej, ma na celu przybliżyć życie górali dawniej i dziś. Ma też pokazać ich dorobek kulturowy, gospodarczy czy społeczny. Prace plastyczne w postaci obrazów, rzeźb i grafik ukażą przemiany życia i wierność tradycji.

Organizator konkursu: Regionalny Ośrodek Kultury w Bielsku-Białej
Współorganizatorzy konkursu: Regionalny Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli “WOM” w Bielsku-Białej oraz Miejskie Centrum Kultury w Żywcu

Patronat honorowy nad konkursem sprawuje
Marszałek województwa śląskiego Jakub Chełstowski.

Udostępnij!