67. Ogólnopolski Konkurs Recytatorski – eliminacje rejonowe

67. Ogólnopolski Konkurs Recytatorski – eliminacje rejonowe

Szanowni Państwo!

Rozpoczęły się przygotowania do przeprowadzenia eliminacji 67. OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU RECYTATORSKIEGO

ELIMINACJE REJONOWE W BIELSKU-BIAŁEJ

Najlepsi recytatorzy z południowej części województwa (miasta Bielsko-Biała i Żory oraz powiaty: bielski, cieszyński, wodzisławski i żywiecki) spotykają się na eliminacjach rejonowych w Bielsku-Białej 21 kwietnia 2022 r.

sekretariat imprezy:

Regionalny Ośrodek Kultury

43-300 Bielsko-Biała, ul. 1 Maja 8

tel. 33-822-05-93

500-030-471

e-mail: o.jonkisz.rok@gmail.com

www.rok.bielsko.pl

Ogólnopolski Konkurs Recytatorski to najstarszy i największy konkurs recytatorski adresowany do amatorów – młodzieży ze szkół ponadpodstawowych, studentów i osób dorosłych. Eliminacje są kilkustopniowe, począwszy od przeglądów środowiskowych, miejskich, powiatowych, wojewódzkich aż po finały ogólnopolskie. Rywalizacja odbywa się w czterech turniejach: recytatorskim, poezji śpiewanej, teatrów jednego aktora i wywiedzione ze słowa. Głównym organizatorem Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego jest Towarzystwo Kultury Teatralnej (http://tkt.art.pl/category/okr ). W województwie śląskim za przebieg OKR odpowiedzialne są Regionalne Ośrodki Kultury: w Częstochowie (w północnej części województwa) i w Bielsku-Białej (południe województwa) oraz w środkowej części – Instytut Myśli Polskiej im. Wojciecha Korfantego w Katowicach. Finał wojewódzki organizowany jest w kolejnych latach na zmianę przez wymienione instytucje. Tegoroczny planowany jest na 14 maja w Częstochowie.

Poniżej znajdziecie Państwo regulamin konkursu oraz karty zgłoszenia. Bliższe informacje na temat przebiegu eliminacji 67. OKR w naszym województwie będą zamieszczane na stronach internetowych www.rok.bielsko.pl oraz www.silesiakultura.pl

Zachęcamy też do kontaktu pod nr tel. 500-030-471 oraz pod adresem e-mail: o.jonkisz.rok@gmail.com

Serdecznie zapraszamy.

Udostępnij!