Górale patriotycznie i na najwyższym poziomie.

Górale patriotycznie i na najwyższym poziomie.

19 czerwca 2022 w Katowicach, w Sali koncertowej “Katowice Miasto Ogrodów” odbył się organizowany przez Regionalny Ośrodek Kultury w Bielsku-Białej ramach 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości koncert “Górale Patriotycznie “. Koncert bardzo piękny, dający wiele przeżyć i wzruszeń, z silnym przesłaniem patriotycznym, jak najbardziej odpowiednim dla wielkiego święta jakie obchodziliśmy w związku z ostatnim aktem Powstań Śląskich jakim było wkroczenie przed 100 laty do Katowic wojsk polskich. Gromkie brawa na stojąco oraz bisy były najlepszym świadectwem, że górale z Beskidów podbili serca zgromadzonej publiczności, której koncert bardzo się podobał.  

Dziękujemy więc za to gorące przyjęcie w Katowicach.  Satysfakcja tym większa, że na koncercie obecne były takie osobistości jak Marszałek Beata Białowąs, członek Zarządu Województwa czy Zbigniew Przedpełski, wiceprzewodniczący Komisji Kultury Sejmiku, którzy nie ukrywali, że koncert wywarł na nich duże wrażenie.  Publicznie, ze sceny dziękowali więc za wspólny, patriotyczny wieczór zapewniając, że będą ten koncert popularyzować. Trzymamy za słowo.  

„Górale patriotycznie”

Scenariusz i reżyseria: Władysław Motyka

Kierownictwo muzyczne:  Brygida Sordyl 

Wykonawcy:

Konferansjer: Agata Jakóbiec

Narrator:  Eugeniusz Jachym

Chór: Regionalny Zespół Pieśni i Tańca Lipowianie z Lipowej oraz Mali Lipowianie

Muzycy:  Magdalena Kubizna, Karolina Kupczyk, Marcin Pokusa, Adam Puszyński, Piotr Puszyński, Zbigniew Wałach, Kamilowi Wiercigroch

Soliści: Marcin Pokusa, Piotr Puszyński, Zbigniew Wałach

Rekonstruktorzy: Jednostka Strzelecka 3030 Żywiec im. Pro. Leonarda Rybarskiego

Mundury historyczne: Przemyskie Stowarzyszenie Rekonstrukcji Strojów Historycznych „Damy i Huzary” w Przemyślu

Udostępnij!