Galeria w Rogu. Michał Cygan, Dobrusia Rurańska, Izabela Mrugała – plakaty

Galeria w Rogu. Michał Cygan, Dobrusia Rurańska, Izabela Mrugała – plakaty

Swoje dokonania prezentują studenci katowickiej ASP z Międzykierunkowej Pracowni Projektowania Plakatu, prowadzonej przez prof. Michała Klisia.

Dobrosława Rurańska
Absolwentka Liceum Plastycznego w Tychach, studentka piątego roku na kierunku grafika warsztatowa. Brała udział w licznych artystycznych projektach krajowych i międzynarodowych. Dwukrotnie (2013, 2014) wyróżniona w Międzynarodowym Konkursie Kalendarzy i Kart Świątecznych Vidical, wyróżnienie także w konkursie na plakat VII Międzynarodowego Festiwalu Artystów Ulicy “Ulicznicy” (2013). Laureatka Nagrody Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego dla studentów uczelni artystycznych za wybitne osiągnięcia w twórczości (2014).

Izabela Mrugała
Absolwentka II Liceum Ogólnokształcącego w Tychach. Studentka IV roku grafiki warsztatowej ASP w Katowicach. Naukę projektowania plakatu rozpoczynała pod kierunkiem prof. Piotra Kunce w ASP w Krakowie.

Michał Cygan
Absolwent Liceum Sztuk Plastycznych w Bielsku-Białej, studiuje grafikę warsztatową (IV rok) w ASP w Katowicach. Zdobył wyróżnienie w II Międzynarodowym Triennale Mediów Cyfrowych w Radomiu oraz I nagrodę w konkursie im. Vincenta van Gogha.

Prof. Michał Kliś pisze: “Mam nadzieję, że te nazwiska są warte zapamiętania. Autorzy tych plakatów wprowadzają nas w świat sztuki projektowej, sztuki plakatu z radością i przekonaniem o niezbywalnej potrzebie obcowania z dobrym dziełem plastycznym, tak często eliminowanym z naszej przestrzeni kulturowej.”

1 grudnia 2014 – 30 stycznia 2015

Udostępnij!