Niezwykli święci

Niezwykli święci

Rok 2017 został ustanowiony przez Sejm RP rokiem Adama Chmielowskiego – św. Brata Alberta i bł. Honorata Koźmińskiego. Stąd też wziął się pomysł na zorganizowanie w ramach XXIII Tygodnia Kultury Chrześcijańskiej w Żywcu wystawy pt. “Niezwykli święci”.
Do udziału w projekcie zaproszeni zostali artyści profesjonalni, ludowi oraz dzieci i młodzież. Zebrane prace: obrazy na płótnie, szkle, rzeźby w drewnie i kamieniu, stanowią wyraz zmagań artystów z przedstawieniem pierwiastka duchowego za pomocą materialnych środków oraz autentycznej radości tworzenia (pomysłu, talentu, umiejętności). Skłaniają również do refleksji nad życiem obu patronów 2017 roku. Św. Brat Albert i bł. Honorat Koźmiński przemawiają do nas językiem sztuki – słowami raz barwnymi, raz monochromatycznymi, zawsze jednak szczerymi i nasyconymi indywidualną ekspresją. Różnorodność prac pokazuje wielość sposobów podejścia do tematu i wariantów kreacji.
Oddając w Państwa ręce katalog wystawy “Niezwykli święci” gratulujemy artystom, którzy mogli w nieskrępowany sposób urzeczywistnić swoje plastyczne wizje i podzielić się nimi z szerszą publicznością.

Agnieszka Kobiałka
(z katalogu wystawy)

Katalog “Niezwykli święci” w wersji .PDF można obejrzeć tutaj:
(kliknij w grafikę poniżej)

22 czerwca – 21 lipca 2017

Udostępnij!