Małgorzata Jankowska: W czerni mi do twarzy

Małgorzata Jankowska: W czerni mi do twarzy

Czas trwania wystawy: 5-30 listopada 2021 r.

Małgorzata Jankowska – absolwentka Wydziału Sztuk Pięknych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu na kierunku grafika (2013) oraz studiów podyplomowych w krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych na Wydziale Malarstwa na kierunku scenografia (2018). Na co dzień pracuje jako specjalista rzemiosł teatralnych – plastyk w Teatrze Lalek Banialuka w Bielsku-Białej, gdzie wykonuje lalki, kostiumy i inne formy przestrzenne. Na wystawie zaprezentowane zostaną m.in. jej prace dyplomowe – grafiki z cyklu Raj utracony (UMK w Toruniu) oraz projekt scenografii i kostiumów do Sonaty Belzebuba Witkacego (ASP w Krakowie). W swoich pracach najczęściej porusza temat przeżyć wewnętrznych. Charakterem stawianych kresek stara się oddać emocje, opowiada o kondycji współczesnego człowieka, ludzkich koszmarach i marzeniach.

Nakładem Regionalnego Ośrodka Kultury został wydany katalog wystawy zawierający opis twórczości i biogram Artystki oraz reprodukcje wybranych prac i projektów scenograficznych.

Ekspozycję można oglądać codziennie od poniedziałku do piątku w godz. 10.00-16.00 w Galerii Sztuki ROK przy ul. 1 Maja 8 w Bielsku-Białej.

Wstęp na wystawę oraz katalog są bezpłatne.

Przypominamy, że osoby odwiedzające Galerię zobowiązane są do przestrzegania obostrzeń sanitarnych. W przestrzeni Galerii może przebywać jednocześnie pięć osób, obowiązuje zasłanianie ust i nosa oraz zachowanie dystansu społecznego.

Wernisaż wystawy będzie wydarzeniem zamkniętym.

O kolejnych wydarzeniach planowanych w ramach wystawy Małgorzaty Jankowskiej będziemy informować na bieżąco na stronie oraz facebooku ROK.

Udostępnij!