Teatr Lalek Banialuka w oczach dzieci

Teatr Lalek Banialuka w oczach dzieci

24 maja w Galerii Sztuki Regionalnego Ośrodka Kultury w Bielsku-Białej została otwarta wystawa pokonkursowa “€žBanialuka w oczach dzieci”€.

Konkurs plastyczny na plakat i rysunek promujący widowiska realizowane przez Teatr Lalek Banialuka im. Jerzego Zitzmana “€žBanialuka w oczach dzieci”€ został zorganizowany z okazji 25. Międzynarodowego Festiwalu Sztuki Lalkarskiej w Bielsku-Białej. Jego celem było pozyskanie ciekawych prac dziecięcych – plakatów i rysunków, które powstały po obejrzeniu przedstawień przygotowanych przez ten teatr. Uczestnicy konkursu wykazali się dużą wrażliwością i otwartym podejściem do tematu.

Nadesłano wiele ciekawych prac plastycznych, są wśród nich grafiki, rysunki malowane kredkami, farbami czy pastelami, a nawet kilka kolaży. W większości zostały wykonane w przedszkolach, szkołach podstawowych i gimnazjach oraz klubach pod opieką nauczycieli i instruktorów. Część z nich powstała w domach pod czujnym okiem rodziców czy dziadków.

Wystawę uzupełniają pozakonkursowe prace ceramiczne stworzone przez dzieci i dorosłych w Pracowni Rzeźby i Ceramiki Ars Nova w Bielsku-Białej, którzy na zaproszenie organizatorów podjęli się przekazania swoich wrażeń i emocji towarzyszących oglądanym spektaklom.

Jury w składzie: Dorota Jurewicz-Ołownia (przewodnicząca) – Teatr Lalek Banialuka im. J. Zitzmana w Bielsku-Białej, Renata Bieniek – Teatr Lalek Banialuka im. J. Zitzmana w Bielsku-Białej, Zbigniew Micherdziński – Regionalny Ośrodek Kultury w Bielsku-Białej, Monika Teśluk (sekretarz) – Regionalny Ośrodek Kultury w Bielsku-Białej przyznało następujące nagrody:

“€˘ Grand Prix
Oliwia Weksej z Bielska-Białej
“€˘ I nagroda
Karolina Biel z Żywca
“€˘ II nagroda
Izabela Pietrasina z Żywca
“€˘ III nagroda
Wiktoria Sojka z Żywca
“€˘ IV nagroda
Justyna Rupik z Mikołowa
“€˘ Wyróżnienia
Julia Szymańska z Bielska-Białej, Mikołaj Lorenz z Mazańcowic, Kinga Michalak z Bielska-Białej, Martyna Pienkos z Bielska-Białej, Grzegorz Szczotka z Żywca, Barbara Wodniak z Mazańcowic, Wiktoria Stachniak z Żywca, Zuzanna Kowalczyk z Żywca, Michał Tomaszek z Żywca, Małgorzata Wąś z Bielska-Białej, Agnieszka Szczotka z Żywca, Karolina Kłaptocz z Mazańcowic, Mikołaj Kusak z Bielska-Białej, Konrad Knapczyk z Żywca, Weronika Dudek z Bielska-Białej, Aneta Szewczyk z Żywca, Nina Skwarcewicz z Bielska-Białej, Weronika Kubiesa z Żywca

217 dzieci z Bielska-Białej, Bojszowy, Brennej, Brzeszcz, Ciśca, Jasienicy, Kaniowa, Libiąża, Mazańcowic, Mesznej, Mikołowa, Tychów, Wilamowic, Witkowic, Żor i Żywca złożyło łącznie 229 prac.

Placówki uczestniczące w konkursie:
Szkoła Podstawowa nr 1 w Żywcu, Zespół Szkolno-Przedszkolny w Mazańcowicach, Szkoła Podstawowa nr 1 w Bielsku-Białej, Szkoła Podstawowa nr 2 w Bielsku-Białej, Szkoła Podstawowa nr 5 w Bielsku-Białej, Szkoła Podstawowa nr 22 w Bielsku-Białej, Szkoła Podstawowa nr 26 w Bielsku-Białej, Szkoła Podstawowa nr 31 w Bielsku-Białej, Szkoła Podstawowa nr 18 w Tychach, Szkoła Podstawowa w Bojszowach, Szkoła Podstawowa w Kaniowie, Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 6 w Żorach, Oddział Przedszkolny w Szkole Podstawowej nr 1 w Bielsku-Białej, Przedszkole nr 35 w Bielsku-Białej, Gimnazjum nr 1 w Żywcu, Gimnazjum Zgromadzenia Córek Bożej Miłości w Bielsku-Białej, Miejskie Centrum Kultury w Żywcu – Klub Papiernik.

Uczestnicy wystawy pokonkursowej:
Patrycja Białek z Żywca
Karolina Biel z Żywca
Wiesław Cader z Żywca
Maja Czernecka z Bielska-Białej
Małgorzata Duc z Żywca
Weronika Duc z Żywca
Nicol Dudek z Żywca
Weronika Dudek z Bielska-Białej
Balbina Fabia z Bielska-Białej
Zuzanna Fijak z Żywca
Aldona Gębala z Mesznej
Katarzyna Gładyś z Tychów
Jagoda Góra z Żywca
Aleksandra Gross z Żywca
Wiktoria Handzlik z Żywca
Rafał Harężlak z Żywca
Kamila Jochacy z Żywca
Zuzanna Jonkisz z Kaniowa
Aleksandra Jura z Żywca
Filip Kantyka z Żywca
Agnieszka Kapek z Żor
Karolina Kłaptocz z Mazańcowic
Konrad Knapczyk z Żywca
Matylda Kołeczek z Bielska-Białej
Marta Kopeć z Żywca
Zuzanna Kowalczyk z Żywca
Oliwia Koźmińska z Bielska-Białej
Weronika Kubiesa z Żywca
Mikołaj Kusak z Bielska-Białej
Mikołaj Lorenz z Mazańcowic
Arkadiusz Łaciak z Żywca
Lidia Matys z Bielska-Białej
Krzysztof Mazur z Bielska-Białej
Kinga Michalak z Bielska-Białej
Anna Michalik z Bielska-Białej
Samuel Mika z Mazańcowic
Grzegorz Paciecha z Żywca
Nikola Piecuch z Żywca
Sandra Piecuch z Żywca
Martyna Pienkos z Bielska-Białej
Izabela Pietrasina z Żywca
Martyna Polak z Bielska-Białej
Karolina Prochownik z Żywca
Milena Pucińska z Żywca
Wiktoria Sojka z Żywca
Justyna Rupik z Mikołowa
Nina Skwarcewicz z Bielska-Białej
Aneta Szewczyk z Żywca
Agnieszka Szczotka z Żywca
Grzegorz Szczotka z Żywca
Wiktoria Stachniak z Żywca
Aleksandra Syposz z Żywca
Julia Szymańska z Bielska-Białej
Aleksandra Szymik z Żywca
Klaudia Świątko z Mazańcowic
Michał Tomaszek z Żywca
Małgorzata Wąś z Bielska-Białej
Oliwia Weksej z Bielska-Białej
Barbara Wodniak z Mazańcowic
Maria Wołonciej z Bielska-Białej
Mirela Wypich z Żywca

Uczestnicy wystawy towarzyszącej:
Jagna Antas, Agata Bugalska, Barbara Buras, Martyna Ciopińska, Marianna Cisowska, Magdalena Ćwiąkała, Dagmara Dulewicz, Patrycja Duraj, Eleonora Gallino, Dobrawa Janus, Alicja Klepacka, Aleksandra Kozik, Julia Kóska, Michał Krysta, Bartłomiej Mastek, Zuzanna Nida, Jakub Otrząsek, Zuzanna Poloczek, Joanna Rajca, Julia Rajca, Julia Rybczyńska, Maciej Straś, Katarzyna Stańczyk, Oliwia Szarek, Ewelina Tkacz.

(ks)

24 maja – 8 czerwca 2012

Udostępnij!