„Górale patriotycznie” na 100-lecie Powstań Śląskich

„Górale patriotycznie” na 100-lecie Powstań Śląskich

19 czerwca (niedziela) o godz. 18.00 w Instytucji Kultury Katowice Miasto Ogrodów, przy placu Sejmu Śląskiego 2, odbędzie się koncert pt. „Górale patriotycznie”, podczas którego zaprezentowane zostaną polskie pieśni żołnierskie z lat 1914–1922.

Będzie to powtórzenie spektaklu, który odbył się 31 lipca 2021 roku w ramach Tygodnia Kultury Beskidzkiej. Zorganizowany został przez Regionalny Ośrodek Kultury w Bielsku-Białej, a motywacją były obchody związane z Rokiem Górali w Województwie Śląskim, 100. rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości i 100-leciem Powstań Śląskich.  

Katowicki koncert jest odpowiedzią na zainteresowanie i słowa zachęty do ponownego zaprezentowania „Górali patriotycznie” w innych miejscach, w tym na Górnym Śląsku. Wydarzenie stało się możliwe dzięki wsparciu z budżetu Województwa Śląskiego. Odbędzie się w przeddzień rocznicy wkroczenia wojsk gen. S. Szeptyckiego do Katowic. To czas wielu uroczystości upamiętniających te jakże ważne dla Śląska i Polski dni czerwca 1922 roku. Będzie nam bardzo miło, jeśli będziemy mogli razem świętować tę doniosłą rocznicę i wspólnie z góralami z Beskidów zaśpiewać piękne, mądre pieśni patriotyczne z tego pamiętnego okresu.

Prosimy o potwierdzenie uczestnictwa do 17 czerwca 2022 na adres mailowy: rok@rok.bielsko.pl lub pod numerem telefonu 33-822-05-93

Udostępnij!