Wyniki eliminacji wojewódzkich 68. OKR

Wyniki eliminacji wojewódzkich 68. OKR

W sobotę, 20 maja w Dom Kultury im. Wiktorii Kubisz w Bielsku-Białej odbył się 68. Ogólnopolski Konkurs Recytatorski (eliminacje wojewódzkie).
Komisja w składzie Patryk Pawelec, Adam Hutyra, Krzysztof Maciejowski i Sławomir Żukowski rozstrzygnęła zmagania przeprowadzone w formie czterech turniejów:

  • recytatorskim,
  • wywiedzione ze słowa,
  • teatrów jednego aktora,
  • poezji śpiewanej.

Nominacje do finałowych spotkań centralnych otrzymali:
Piotr Orzechowski, Antonina Swoboda, Weronika Masarska, Jadwiga Przybyło, Zofia Szawińska, Aleksandra Głowa i Agata Fugat.

Ponadto kilka osób zostało nominowanych do konkursu nagrań, gdzie rejestracje ich prezentacji konkursowych zostaną poddane ocenie z szansą na nominacje do finałowych zmagań. A są to: Daria Pudło, Estera Wochnik, Zuzanna Kijak, Michalina Porszke.

W tym roku na etapie wojewódzkim dużą popularnością cieszyły się kategorie Teatrów Jednego Aktora i Poezji Śpiewanej. Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom wysokiego poziomu prezentacji scenicznych.
Protokół z przebiegu eliminacji wojewódzkich 68. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego znajduje się poniżej.

Organizatorem etapu wojewódzkiego OKR był Regionalny Ośrodek Kultury w Bielsku-Białej we współpracy z Domem Kultury im. Wiktorii Kubisz.
Głównym pomysłodawcą i organizatorem OKR jest Towarzystwo Kultury Teatralnej.

Foto: Szymon Karpiński/ROK

Udostępnij!