Za nami eliminacje wojewódzkie 71. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego
9 maja 2026 roku w Książnicy Beskidzkiej odbyły się eliminacje wojewódzkie 71. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego.
Laureaci etapu rejonowego z Katowic, Częstochowy i Bielska-Białej rywalizowali o udział w ogólnopolskich turniejach finałowych.
Ogólnopolski Konkurs Recytatorski to najstarszy i największy konkurs recytatorski adresowany do amatorów – młodzieży ze szkół ponadpodstawowych i osób dorosłych. Uczestnicy mogą rywalizować w czterech turniejach: RECYTATORSKIM (w dwóch kategoriach: młodzieży szkół ponadpodstawowych i dorosłych), POEZJI ŚPIEWANEJ, TEATRÓW JEDNEGO AKTORA i WYWIEDZIONE ZE SŁOWA.
W ramach wydarzenia zorganizowano również warsztaty i konsultacje dla uczestników, które poprowadził aktor Bogusław Słupczyński.
Organizatorami konkursu w Bielsku-Białej są Towarzystwo Kultury Teatralnej i Regionalny Ośrodek Kultury w Bielsku-Białej we współpracy z Miejskim Domem Kultury im. Wiktorii Kubisz i Książnica Beskidzka w Bielsku-Białej.
Daniel Franek/𝘖𝘬𝘪𝘦𝘮 𝘍𝘰𝘵𝘰𝘳𝘦𝘱𝘰𝘳𝘵𝘦𝘳𝘢











































































































