Fotografie Mateusza Zakłady

Fotografie Mateusza Zakłady

Seria fotografi “Pchła”, prezentowana w Galerii Sztuki Regionalnego Ośrodka Kultury, to opowieść o twórcach przedstawienia “Pchła Szachrajka” Teatru Banialuka w Bielsku-Białej, uchwyconych podczas powstawania spektaklu. Wystawę można oglądać do 15 stycznia 2020 roku.

Seria fotografi “Pchła”, którą zaprezentuję to opowieść Twórcach Teatru Banialuka w Bielsku-Białej, o procesie powstawania spektaklu “Pchła Szachrajka” w reżyserii Lucyny Sypniewskiej. Fotografie wykonałem odwiedzając teatr wiele razy na początku bieżącego roku jednocześnie pracując w zaprzyjaźnionym Teatrze Polskim.

Fotografią pasjonuję się od ponad 17 lat. Jestem absolwentem kierunków fotograficznych w ASP we Wrocławiu oraz Wyższej Szkole Sztuki i Projektowania w Łodzi lecz fotografuję po swojemu. Zajmuję i pasjonuję się fotoreportażem, fotografią miejską i teatralną, wykonywałem fotoreportaże między innymi z pokazów mody, koncertów i festiwali. Najbliższy mi jest fotoreportaż emocjonalny, który uprawiam wyłącznie dla satysfakcji. Przez ostatnie 10 lat miałem okazję prezentować swoje fotografie na sześciu wystawach indywidualnych.

Mateusz Zakłada

(info: silesiakultura.pl)

5 grudnia 2019 – 15 stycznia 2020

Udostępnij!